Restaurace Letná

od 22/11/2019Česká, Mezinárodní3 921 komentáře

Zdar, Papoušci.

Dneska vám povím, jak jsem si místo párku s hořčicí dal lahodný dlabanec.

Už jsem vám vyprávěl o svém kmotrovi Rudovi? Určitě ne. Ruda je žlutý kanárek. Je to malý, ale už poměrně věkem znavený kmet. Je z rodiny tradičních hornických Papoušků. Bavil jsem se s ním, kam tak rád ve volném čase chodívá. On prej na Letnou. No to se ani nedivím. Skoro každej Papoušek se rád podívá jednou za čas na fotbálek.   

Jste fanoušci fotbalu? Já jo. Teda pravidlům moc nerozumím, ale líbí se mi ty barevný trička, co maj fotbalisti na sobě. Nejradši mám ty modrá. Ty mě dostávají do kolen. Ale zpátky k mému kmotříčkovi. Ptal jsem se ho, jestli by mě na tu Letnou vzal někdy s sebou, že bychom si udělali super večer. A on souhlasil. Představte si to. Já a můj kmotříček se jdeme podívat na tradiční pražský klub, jak hraje fotbálek. Dáme si pivo a klobásu a zanadáváme si na ty Papoušky, co tak běhaj. No prostě super večer. Měli jsme si dát sraz u něj doma na Kladně. Přišel jsem tak, jak řekl a vyrazili společně.

Bylo to zvláštní, protože už po prvním mávnutí křídel jsme nabrali jiný směr, než jsem čekal. Ale říkal jsem si, že kmotr má svou oblíbenou letovou trasu, aby se vyhnul těm velkým kovovým Ptákům. Víte ty mě taky děsí. Řve to jak tur, křídly to nemává, ale přesto to lítá. Často mývám noční můry, jak mě tohle hovado pronásleduje. Ale o tom až jindy. Teď zpět k našemu výletu.

Najednou kmotříček přistál a říká: „Jsme tady, hochu.“. Přistál jinde, než jsem čekal. Přistál ve svém rodném městě, v Kladně, nebo jako on říká na Kladně. Rozhlédnu se a přede mnou je obrovský nápis: „Restaurace Letná“.

Takže tentokrát žádný fotbal, ale žranice. No nemůžu říct, že mě to nepotěšilo. Restaurace se nachází v obytné zástavbě nedaleko sportovních areálů, ve starším domě. Z venku se vlastně jedná o velice nenápadnou restauraci, kterou snadno přehlédnete, ale věřte, že to byste nechtěli, protože návštěva tady stojí za to. Ruda už je zkušený, a tak nám předem zajistil bidýlko, kde si můžeme sednout. Sem se totiž jinak, než na indiána nedostanete.

Exteriér

Interiér je rozdělen do tří místností. Při vstupu je místnost s barem a kuchyní. Druhá místnost je hlavní, hezky zdobená a je tu plno stolů. Také tu je největší hluk. Třetí místnost je úplně vzadu. Je malá, ale útulná a bývá tam relativní klid.

Interier
Interier

Vybíráme žvanec

Meníčko, které nám přinesli bylo poměrně bohaté a plné dobrot. Jedna byla lepší než druhá a já opět nevěděl, co si vybrat. Super věc, kterou tady mají, je sezonní nabídka, která je pro každý měsíc jiná. Takže pokaždé můžete přicházet s napětím, co vás tady čeká.

 • Studený předkrm

Začal jsem tedy studeným předkrmem. Asi už víte, že jsem nejen malá modrá gastroandulka, ale že jsem taky paštiková andulka. Ani tady jsem nezaváhal a objednal si sezonní paštičku z jater mladého jelena a konfitovaného bažantího prsa. Celé to bylo zabalené do želé z domácí šípkové zavařeniny, kdoulové chutney. K tomu jsem dostal ještě čerstvé teplé toastíky s kaštanovým pestem. Paštika byla dobrá. Měla jinou chuť než ostatní paštiky, které jsem doté doby zobal. Nejlepší byla v kombinaci právě se šípkovým želé. Teprve pak to dostalo ty pravé grády.

Paštika z jelena
Paštika z mladého jelena a konfitovaného bažantího prsa
 • Polévka

Polévky jsem okusil hned dvě. Opět jsem musel si zobnout houbového krému. Konkrétně se jednalo o smetanovou polévku z lesních hub. Krém byl jemný, skvěle dochucený a ta bramborová sláma na vrchu tomu dala ten správný křupavózní zážitek. Moc jsem si pochutnal a kdybych nevěděl, že mě čeká ještě hodně jídla, tak bych si dal další talířek.

Polévka z lesních hub
Smetanová polévka z lesních hub

Dvojitý vývar z hovězího žebra s játrovými knedlíčky doplněné morkem, kořenovou zeleninou a cuketovými nudličkami. Tomu říkám název jídla. Pokud mám ovšem hodnotit chuť, tak tady je jasná jednička s hvězdičkou. Vývar byl opravdu silný a cuketové nudličky byly vynikající. Knedlíčky už jen podtrhly tuto povedenou polévku.

Vývar s cuketovými nudlemi
Dvojitý vývar s játrovými knedlíčky a cuketovými nudlemi
 • Teplý předkrm

Nejsem moc zvyklý si dávat teplé předkrmy, ale tady jsem neodolal a objednal si grilované krevety. Krevety byly výborné, marinované v bazalce, chilli a česneku. Plating tady také na jedničku. Krásně poskládané krevetky na salátku Goma s červenou řepou.

Tygří krevety
Grilované krevety

Na zobání jsme si s Rudou objednali bramborovou slámu. Trochu jsem doufal, že se bude jednat o opravdovou bramborovou slámu, ale přinesli nám jen malé hranolky s domácí Jack Daniel’s omáčkou. Chuťově byly vynikající, to určitě, ale tady jsem opravdu čekal něco trochu jiného.

Bramborová sláma
Bramborová sláma
 • Hlavní chod

Ruda říkal, že se mám těšit na hlavní chod, že tady to fakt uměj a že právě proto sem tak rád ve volném čase chodí. Objednal jsem si nejprve tedy grilovaná kachní prsa. Jasně, zase je ze mě kanibal. Ale já prostě neumím odolat kachničce. Tentokrát je však udělána jinak. Kachní prsa na řasách Wakame s trhaným salátem, kustovnicí, bílým sezamem, houbami Enoki a dresinkem Teriyaki s limetkovou šťávou. Wow. Tohle byla trefa do černého. Kachní maso se úplně rozpadalo v zobáčku a já si jen užíval kombinaci všech chutí. Tohle bylo asi jedno z nejlepších jídel, co jsem měl.

Wok
Grilovaná kachní prsa

Pak jsem si dal trhaná žebra z divočáka ve štiplavé marinádě. Dostal jsem k tomu tymiánový chléb s rozmarýnem a chutney z mandarinek, hrušek, limetek, chilli a koriandru. Žebra byla chuťově super a velice oceňuji, že byla vykoštěná. Dobrůtek jako toto bych mohl mít více. Co se týká chutney, tak mělo velice nezvyklou chuť a já bych ho asi volil k jiným pokrmům, ale věřím, že své fanoušky si také najde.

Trhaná žebra z divočáka
Trhaná žebra z divočáka
 • Dezert

Bříško už bylo skoro plné, ale já jsem dokázal ještě zkusit dva dezerty. Cheesecake-brulée, jak už název napovídá, jedná se o kombinaci cheesecake a creme-brulée. Konkrétně tedy o to, že na cheesecake se zapeče karamelová vrstva. Musím říct, že se jedná o zajímavou kombinaci a s jahodovou omáčkou to bylo moc dobré.

Cheesecake-brulée
Cheesecake-brulée

A teď prosím o fanfáry. Máme tady zlatý hřeb večera. Ze sezonního menu k nám na stůl přilétají…smažené tvarohové nočky s rumovým šlehaným mascarpone, marinovanými švestkami a čokoládovým jehličím. Tady nemám jedinou výtku. Vlastně jo. Tohle by mělo být součástí stálého menu. Je to lahoda, která si zaslouží mít své místo mezi ostatními dezerty.

Smažené tvarohové nočky
Smažené tvarohové nočky

Pípnutí závěrem

Bříško plné. Už opravdu tam nemám co nacpat. Teda, Papoušci, tohle byl opravdu zážitek. Tady to opravdu umí. Vědí přesně, co a jak. Obsluha na jedničku, jídla na jedničku, plating originální a nápaditý. Kdybych mohl, tak se tady uhnízdím a zůstanu tady. Vůbec se nedivím, že je zde pořád plno a že se tu kmotříčkovi tak líbí. Byl to zážitek, na který se nezapomíná. A fotbal? Na ten nemáte ani pomyšlení. Sem určitě musím ještě zaletět.

Na Letnou letí jedno Blu approved.

No a kam poletíme příště? Zkusíme zavzpomínat na staré časy. Mějte se andulkovsky.

Váš Blu.

čaj

3 921 komentářů

 1. Adresa

  Dobrý den,
  líbí se mi vaše restaurace a ráda bych zašla, ale ať hledám jak hledám, kde najdu, kde se restaurace nachází???????
  KLadno?????

  Děkuji
  Veronika

  Odpovědět
 2. rehab centers in orlando fl

  rehab construction specialists new jersey alcohol rehabilitation centers alcohol rehab cleveland rehabilitation steps medicare and rehab

  Odpovědět
 3. Alyonasib

  only now 50mg is uk cheap

  cab8 is price in pak rupees

  cab8 fda approved canadian is

  cab8

  Odpovědět
 4. Seckysib

  is shipped uk

  8eb4 cost of is 10mg and 20mg

  8eb4 is generika

  8eb4

  Odpovědět
 5. Alibertsib

  apotheke is produkte

  4111 look here is label

  4111 is shops in atlanta

  4111 costo del is con ricetta

  4111

  Odpovědět
 6. Evasib

  is and is canada

  ca45 is ato 20mg opiniones

  ca45

  Odpovědět
 7. Nasyahsib

  is natural casera

  b2d9 is pro canada

  b2d9 is kuflich erwerben

  b2d9

  Odpovědět
 8. Jahisib

  is 100mg first time

  fe25 payday loans in weatherford tx

  fe25 is acheter canada

  fe25 free is sample uk online

  fe25

  Odpovědět
 9. Lanasib

  is c 20 pill cost

  7d94 is ato de la india

  7d94 price is versus is

  7d94

  Odpovědět
 10. Fiyinfoluwasib

  5 mg is precio

  6468 be discount is online

  6468 is tablet all mg

  6468 is potenzmittel gnstig

  6468

  Odpovědět
 11. Yuliyasib

  is tablet cutters

  0069 levitra is prezzo

  0069 is vencido

  0069

  Odpovědět
 12. Turovsib

  cash advance places lexington ky

  154b is 5 mg como tomar

  154b

  Odpovědět
 13. Artisib

  is a los 30 aos

  154b prix moyen is 5mg

  154b is uk suppliers

  154b venda ato do is

  154b

  Odpovědět
 14. Lidasib

  dosage du is

  3432 is at mexico

  3432 at is online discount

  3432 1 pille is bestellen

  3432

  Odpovědět
 15. Homssib

  is singapore prescription

  9831 at is pictures

  9831

  Odpovědět
 16. NicolasRig

  Эй доброе утро! я Переходите на наш сайт – здесь Лучший сайт для проведения времени. Заходите и смотрите. Переходим к нам на сайт сюда. Сайт для вас. прекрасный для сайтов. Если он хотите. этот 1xbet зерка

  Odpovědět
 17. NicolasRig

  наш сайт Всем привет! я Переходите на наш сайт – 1хбет зеркало Лучший сайт для проведения времени. Заходите и смотрите. Переходим к нам на сайт сюда. Сайт для вас. замечательный для сайтов. Если вы хотите. ваш классный

  Odpovědět
 18. Verbasib

  PDX cash advance

  6ff1 is is valparaiso

  6ff1 is dipendenza

  6ff1

  Odpovědět
 19. Valerasib

  is le meilleur march

  6468 the cost of is

  6468 is price cvs

  6468 achat is en ligne forum

  6468

  Odpovědět
 20. Evelinasib

  vente de is en ligne

  154b are is ats safe

  154b where do i be at is

  154b

  Odpovědět
 21. Zinaidasib

  is sales online trusted

  dbb0 is italia propecia

  dbb0 is for sale in arizona

  dbb0 is kaufen per lastschrift

  dbb0

  Odpovědět
 22. Paradasib

  is drug impotence

  0069 is mit 17

  0069 is kamagra ishu

  0069 commander is 1

  0069

  Odpovědět
 23. Maddocsib

  topic online id is forum

  dbb0 is spedizione rapida

  dbb0 artculos is genricos

  dbb0

  Odpovědět
 24. Terharksib

  is kaufen bankuberweisung

  42df 25 is at

  42df forum is be online

  42df is malaysia beli

  42df

  Odpovědět